Karczma Zamkowa w Zamku Królewskim w Będzinie

Karczma

Adres:

Będzin
ul. Zamkowa 1
śląskie

Telefon:

0663 782274

Strona www:

Wyślij e-Mail:

Wyznacz trasę

 

W piwnicach XIV wiecznej niezwykłej gotyckiej warowni znajdziecie wyjątkowo urokliwe miejsce – zamkową karczmę. Tam snadnie zasiąść możecie przy garncu miodu, kuflu piwa, kielichu wina, alibo zakosztować jadła zacnego. Wnet błogo na duchu i ciele Wam się uczyni i zdać się może, że czasy średniowiecza niechybnie powróciły. Pośród kamiennych murów poczujecie niepowtarzalną atmosferę i klimat. Wokoło zaś hełmy, zbroje, miecze, topory, tarcze, chorągwie, takoż sprzęty wszelakie, jako garnce, cebry, lampy, ławy i skóry. A wszystko to przez mistrzów rzemiosła na podobieństwo rzeczy z II połowy XIV wieku uczynione. Obsługa krząta się w strojach z tegoż okresu i muzyka dawna rozbrzmiewa. Jest bowiem nasza karczma rekonstrukcją wnętrz z czasów późnego średniowiecza.

 

Wesele w naszej Karczmie i w zamku to niezapomniane chwile i wyjątkowa oprawa tego szczególnego wydarzenia w Waszym życiu.

Oprócz wyśmienitego jadła, w tym pieczonej dziczyzny możecie przeżyć mnóstwo niespotykanych atrakcji: pokazy walk rycerskich, napad zbójów na zamek, huczne powitanie i salwy na część gości, hulanki i zabawy, tańce dawne, tańce ognia i wiele innych osobliwości.

Przeżyć za naprawdę rozsądne ceny.

 

Wyróżnia nas ciepła atmosfera, niepowtarzalny klimat oraz dbałość o gości i nasza pasja, która udziela się wszystkim wokół.

Przyjęcia organizujemy w Karczmie i na zamkowym dziedzińcu oferując w Karczmie 35 miejsc, zaś na dziedzińcu 120.

 

Nasza oferta dotyczy także kompleksowej organizacji wesel. W ramach kompleksowej organizacji imprez oferujemy:

transport gości,

załatwienie noclegów,

obsługę gastronomiczną imprezy,

obsługę muzyczną (zespoły muzyczne, didżeje),

serwis fotograficzny i video,

obsługę techniczną ( przygotowanie scen, parkietów, nagłośnienia, stołów, namiotów itd.),

organizację części rozrywkowej: pokazy, zabawy, konkursy i turnieje,

obsługę konferansjerską i prowadzenie imprez,

opracowywanie pełnego scenariusza imprezy.

 

Zapraszamy również na poprawiny weselne (atrakcyjne ceny i rabaty przy zamówieniu poprawin wraz z weselem) oraz na

 

szalone i niezwykłe wieczory panieńskie i kawalerskie z niespotykanymi atrakcjami i konkursami.

 

Cieszą nas wszelkie nietypowe i oryginalne pomysły.

Z usług naszych korzystało już wiele Młodych Par oraz firmy o uznanych markach, instytucje i władze samorządowe. Gościliśmy wiele znanych postaci świata polityki, nauki i kultury.

Wysoką jakość naszych imprez potwierdza dokumentacja zdjęciowa oraz lista podmiotów korzystających z naszych usług.

Nasze zaangażowanie i wysiłki zostały nagrodzone m.in. nagrodą za zasługi dla rozwoju kultury .

 

Drodzi Państwo – z pewnością w wielu miejscach możecie dobrze zjeść i spędzić miło czas, ale w naprawdę niewielu możecie przeżyć niezapomniane chwile w wyjątkowej, oryginalnej scenerii i niepowtarzalnej atmosferze przy wyśmienitych potrawach i napitkach. Wspomnienia takich chwil są bezcenne.

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy.

 

Karczma w piwnicach gotyckiej warowni miesci do 35 osób. Wyjątkowy klimat i urok tego miejsca potęgują autentyczny średniowieczny wystrój, kamienne ściany, liczne sprzęty i elementy uzbrojenia, skóry, ławy. Światło świec dopełnia magii tego miejsca.

Karczma jest rekonstrukcją wnętrz z II połowy XIVw.

Używane są częściowo naczynia będące replikami naczyń średniowiecznych, obsługa występuje w strojach z epoki. Podczas przyjęć do obiadu rozbrzmiewa muzyka dawna.Dziedziniec to miejsce magiczne, gdzie zatrzymał się czas. Otoczony podwójnym pierścieniem kamiennych murów z górującą nad nim wieżą obronną o średnicy 10,5 metra oraz budynkiem zamkowym. Do Karczmy schodzi się bezpośrednio z dziedzińca. Dziedziniec jest do wyłącznej dyspozycji gości przyjęcia (rezerwacja) i mieści do 120 gości.

Podczas imprezy większość powierzchni dziedzińca jest osłonięta namiotami o wymiarach 7mx5,5m i 6mx3m w kolorze kremowym i białym. Na dziedzińcu montowany jest zadaszony parkiet taneczny. Zamek i dziedziniec są wspaniale oświetlone (zamek został kilka lat temu wybrany najlepiej oświetlonym obiektem architektonicznym). Oczywiście dodatkowo na stołach palą się świece i urocze średniowieczne lampki.

 

Zamek jest siedzibą jedej z bardziej znanych grup rekonstrukcji historycznej Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin.

Przyjęcia weselne obfitują w niespotykanie gdzie indziej atrakcje.Począwszy od jedynego w swoim rodzaju powitania organizujemy pokazy rycerskie, walk na róznego rodzaju broń, pokazy tańca, tańca ognia, chodzenia po ogniu, mnoga liczbę zabaw jak na przykład strzelanie z łuku, rzut włóćznią, nożami, ścinanie mieczem kapusty, jabłek, „halabardy mocy”, „miecz Podbipięty”, „pas cnoty” i wiele innych swawoli i hulanek.

Może się również ukazać zamkowa zjawa, a często zdarza się, że zbóje prawdziwi napadają na zamek, porywają zakładnika, o którego potem toczą srogą walkę. Takie i inne scenki jak pojedynek rycerski, uwolnienie księżniczki, zakuwanie w dyby możemy odegrać, ku wszystkich wielkiej uciesze.

Zamek będziński z połowy XIVw. położony na Górze Zamkowej w zakolu rzeki Czarnej Przemszy. Zamek oprócz Karczmy Zamkowej mieści muzeum z bardzo ciekawą kolekcją uzbrojenia. Góra Zamkowa to wyjątkowe miejsce, której walory podniesie trwająca włąśnie rewitalizacja, w ramach której udostepnione i zagospodarowane zostaną unikatowe podziemia ciągnące się pod całą Górą, w skład których wchodzą wysokie na kilka metrów sale. Powstaje również rezerwat archeologiczny  i częściowa rekonstukcja zachowanego podgrodzia z X wieku. Piękny park, ogródek jordanowski oraz niezwykle urokliwy kirkut dopełnia magii tego wyjątkowego miejsca. Jednocześnie jest to miejsce połozone w centrum Będzina oraz aglomeracji z doskonałą bazą noclegową i siecia komunikacyjną.